התגובות שלי בפורום

 • בתגובה ל: מחקר בשימוש אגוז הודי להרזייה

  יולי 16, 2019 בשעה 2:29 pm #1625
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  היום, שנה וחצי לאחר שהתחלתי לחקור את השפעת האגוז הודי, אינני ממליצה על השימוש בו. ראיתי יותר מקרים של נזקים ותופעות לוואי קשות בשימוש, מאשר נשים שהכל היה חלק ותקין.
  יש לציין שרוב המשתמשים באגוז ההודי אכן ירדו במשקל בצורה מרשימה כמובטח, אך חלק גדול מהם חזרו למשקלם הקודם לאחר הפסקת השימוש באגוז.

 • בתגובה ל: מחקר בשימוש אגוז הודי להרזייה

  ינואר 9, 2019 בשעה 7:11 am #1572
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  תגובות נוספות שקיבלתי למייל בתקופה האחרונה:

  "אני משתמשת באגוז ההודי כבר יותר מחצי שנה. לאחרונה עשיתי בדיקות דם והכל יצא תקין. ירדתי כשש קילו ואני רוצה להוסיף ולרדת עוד".
  מיטל.

  "אחותי לקחה את האגוז ההודי כארבעה חודשים. בבדיקות הדם שעשתה עלו השומנים בדם ואז הפסיקה את השימוש, למרות שירדה כמה קילו בתקופה הזאת".
  חגית.

  "התחלתי לקחת אגוז הודי ולא יכולתי לעמוד בשלשולים המזעזעים שהיו לי. לא יכולתי לצאת מהבית. סורי, הפסקתי אחרי שבוע".
  חדוי.

 • בתגובה ל: מחקר בשימוש אגוז הודי להרזייה

  דצמבר 24, 2018 בשעה 7:55 am #1562
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  תגובה שקיבלתי למייל האישי שלי:

  משרד הבריאות מזהיר בפני צריכה של אגוז הודי
  בנימין ברגר א׳ באלול תשע״ח 12:29

  לאור גל פרסומים בכלי התקשורת – לרבות בתקשורת החרדית – על אגוז הודי המשווק בישראל, מפרסם הבוקר משרד הבריאות כי מדובר במוצר המשווק ללא אישור, וגורם לתופעות לוואי חמורות. כל הפרטים
  משרד הבריאות מזהיר בפני צריכה של אגוז הודי המשווק לאחרונה בישראל. המשרד מזהיר כי אגוז הודי (Aleurites moluccanus) לא מאושר כצמח מאכל המותר בישראל, ולפיכך לא אושר לייבוא מסחרי ולשיווק.
  "האגוז ההודי מגיע לישראל באמצעות ייבוא אישי (המיועד לצריכה אישית) ונמכר לקהל הרחב בדיוור ישיר בניגוד לחוק", מבהירים במשרד.

  עוד בהודעת המשרד לתקשורת: "לאחרונה התקבלו במשרד הבריאות מספר פניות לגבי בטיחות הצריכה של האגוז ההודי בישראל, לרבות דיווח על תופעות לוואי עקב צריכת המוצר. צריכתו של האגוז ההודי עלולה לגרום לשלשולים, לכאבי בטן, לנפיחות (גזים) ולכאבי שרירים".

  כמו כן נמסר כי "בהמשך למידע שהתקבל, שירות המזון במחוז ת"א ביצע פעילות פיקוח ואכיפה. המוכרים זומנו לחקירה פלילית, מכירת הסחורה הופסקה והמוצרים נתפסו".

  "משרד הבריאות חוזר ומזהיר את הציבור מפני רכישה וצריכה של צמחי מאכל, לרבות אגוז הודי, שאינם מותרים לשיווק בישראל הן אם מיובאים ביבוא אישי והן בייבוא מוסדר".

 • בתגובה ל: השמש עדיין לא נכנסה לבתולה?

  ספטמבר 3, 2015 בשעה 3:55 pm #1498
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  נכנסה גם נכנסה.
  יש לנו פגית חדשה במשפחה ב"ה
  וכולנו סביבה במרץ רב…
  אתפנה מעט ואחזור לענייננו.

 • בתגובה ל: מול ה "לא מגיעה"

  ספטמבר 1, 2015 בשעה 9:40 am #1496
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  זו תופעה שפוגשת כל בעל מלאכה. רופא, פיאנית, רפלקסולוגית, שיננית, חוץ מעורך דין….
  אני התחלתי להשתמש בשיטת רופאי השיניים: בבוקר אני מתקשרת לכל מי שהזמנתי להיום: את זוכרת שקבענו להיום?
  לפעמים אני מבקשת ממישהי להתקשר במקומי בערב ולהזכיר.
  לפעמים באמת מבטלים במעמד זה, בדרך כלל שמחים ואומרים, טוב שהזכרת לי.

 • בתגובה ל: הכוונה ללימודים

  אוגוסט 26, 2015 בשעה 6:58 am #1490
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  ברור שמשלבים את תכונות הכוכבים. ולא רק, כי כמו שהסברתי למעלה, צריך לשלב את בית 2, בית 6, בית 10 ובית 12 על כוכביהם שישנם או אינם שם, ולהוסיף לכל אלה את התכונות הבסיסיות של האדם כפי שעולות משילוב השמש/ירח/אופק.

 • בתגובה ל: הפרעת אישיות?! חסרים?! או דחיה?!

  אוגוסט 24, 2015 בשעה 6:38 am #1488
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  זה נשמע כמו חוסר טאקט משווע. משהו שקשור לדחייה או השפלה.

 • בתגובה ל: הימורים

  אוגוסט 20, 2015 בשעה 3:11 pm #1487
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  רטורנו, שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות

 • שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  ברכה, תבדקי עם רבקי פרבשטיין מאופקים. 0773007102

 • בתגובה ל: הימורים

  אוגוסט 19, 2015 בשעה 6:09 am #1481
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  הימורים זה התמכרות ככל ההתמכרויות.

 • בתגובה ל: הפרעת אישיות?! חסרים?! או דחיה?!

  אוגוסט 19, 2015 בשעה 6:05 am #1480
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  את שואלת את שאלת המיליון דולר.
  אני מכירה כמה וכמה מקרים פתולוגיים ממש, של מחלות נפש רציניות משולב בהפרעות אישיות קשות. המעניין הוא, שעברתי על המסמכים הרפואיים, וראיתי שכל רופא קורא לבעיה בשם אחר, אין תמימות דעים בין כולם לגבי טיב הבעיה, וגם אותו רופא עצמו מגדיר את הבעיה כל פעם בצורה אחרת.
  וזה מדובר בפסיכיאטרים, שלכאורה אמורים 'לדעת הכל'. אז לא. במחלות נפש רב הנסתר על הגלוי. וגם בהפרעות אישיות והתנהגויות מוזרות, רב הנסתר על הגלוי. כל שנה מנסה ספר המחלות האמריקאי להגדיר טוב יותר, לתת עוד שמות לתופעות, בניסיון לאבחן כל דבר. אבל זה לא הולך כך.
  המוח האנושי הוא תעלומה אחת גדולה. אנחנו יכולים לשער, ורק לשער, מה בדיוק קורה כאן, לנסות לתת שם, לראות אם כל הקריטריונים מופיעים, ותמיד יהיו יוצאי מהכלל.
  ולכן, הדרך הכי טובה היא, לא לתת שם. אלא לרשום לעצמך את כל הסימפטומים ה'לא נורמליים' שאת רואה, וכל ההשערות שיש לך לגבי זה, ולנסות לאט לאט לאמת או לשלול.
  בכל מקרה, אם יש התנהגות לא נורמטיבית לחלוטין, כמו כפייתיות קשה, נרקסיסטיות מוחלטת, בורדרליין אמיתי שהאשה נפגעת מכל מילה שאת אומרת, ועושה עליך מניפולציות, ו'משגעת' אותך, במקרים קשים וברורים כאלה את אמורה להפנות אותה לטיפול פסיכולוגי קליני.
  ובמקרים האחרים את מתווה לעצמך תוכנית לפי מה שעיניך רואות, ולאט לאט משפרת את התוכנית או משנה לפי מה שמתגלה לך בהמשך.
  לא חייבים לתת שם כדי לתת מענה לצרכים.

 • בתגובה ל: הכוונה ללימודים

  אוגוסט 14, 2015 בשעה 7:51 am #1471
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  בית 2 במפה האסטרולוגית מספרת בין השאר, אילו כישרונות יש לאדם, וממה הוא יכול להתפרנס.
  שמש בבית 2 נותנת כשרונות דרמה, משחק, מלונאות ואירוח, עבודה עם ילדים.
  ירח בבית 2 – כשרון למקצועות הטיפול, אמפתיה, נתינה, מסירות. כשרון לעבודה עם הגיל הרך. בישול ואפייה.
  מרקורי בבית 2 – כשרון להוראה, יתונות, תיווך, פרסום, תרגום, עריכה, כתיבה, שמאות, ניהול מו"מ
  ונוס בבית 2 – כשרון לאמנות, מקצועות היופי, משפט, יחסי ציבור, מקצועות העיצוב ואדריכלות
  מרס בבית 2 – כשרון לשיווק, מכירות, יזמות, ספורט.
  יופיטר בבית 2 – האדם חייב משמעות בעבודה כמו עיסוק בדת, הוצאות ספרים, לימודים. ועבודה עם חופש פעולה שמעורבת בנסיעות ולימודים ואולי גם חו"ל. הדרכת טיולים.
  שבתאי בבית 2 – כשרון למתמטיקה, חינוך, הנדסה, מוסיקה, פיסול, מדינאות, חוק ומשפט.
  כירון בבית 2 – כשרון להתעמלות מדויקת כמו אלכסנדר, פלדנקרייז, ריקוד בלט, וכל עבודת כפיים הדורשת דיוק.
  אוראנוס בבית 2 – כישרון לעבודה עם מחשוב, טכנולוגיות מתקדמות, אסטרולוגיה, ניהול ארגוני, ניהול קבוצות
  פלוטו בבית 2 – כשרון לספורט, ריקוד, התעמלות, ניהול, כל עבודה הדורשת יושר ואמת.
  נפטון בבית 2 – כשרון ריפוי, עבודה בארגוני חסד, מסעדנות, מקצועות קודש, אמנות, מוסיקה, שחייה,

 • בתגובה ל: הכוונה ללימודים

  אוגוסט 12, 2015 בשעה 6:48 pm #1469
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  אני מאבחנת דרך מפת הלידה. מחפשת מי האישיות שיושבת מולי? (שמש/ירח/אופק), אילו כשרונות יש לה? (בית 2 וכוכבים הנמצאים שם), מה היא אוהבת לעשות בשגרה? (בית 6 והכוכבים הנמצאים שם), מה היעד, המטרה שהיא חותרת אליו בחיים? (בית 10 והכוכבים הנמצאים שם), מה העולם מצפה ממנה? (בית 12 והכוכבים הנמצאים שם), ובשקלול כל אלה עולים על כוחות הנפש של האדם ומה הוא צריך לעשות בחיים. במילים אסטרולוגיות: איך השמש תגשים את עצמה.

 • בתגובה ל: מבוגר שמשקר

  אוגוסט 5, 2015 בשעה 9:19 pm #1464
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  לפני גיל ההתבגרות משייכים הכל למשובות ילדות. כשאדם מתייצב, והדפוס נשאר, התמונה מתבהרת לאט לאט.

 • בתגובה ל: מבוגר שמשקר

  אוגוסט 3, 2015 בשעה 2:03 pm #1460
  שיינדי אייזנבך
  מנהל פורום ראשי

  "שקר נועד לגשר על פערים שנדמה לנו שאנחנו לא יכולים לסגור בדרך אחרת", אומר ד"ר משה סטולר, מנהל השירות הפסיכיאטרי במחוז חיפה והצפון של שירותי בריאות כללית.
  60%-80% מאיתנו אומרים אמת רוב הזמן, וגם כשאנחנו משקרים, לרובנו יש קו אדום. אנחנו מודעים לחומרת השקר, למטרותיו ולתוצאותיו. "בשני הקצוות יש כ-10% שלעולם לא משקרים וכ-10% שמשקרים כתפיסת עולם. בקצה הזה נמצא את השקרנים הפתולוגיים, שמשקרים כל הזמן, ללא הבחנה, וגם כשלא יוצא להם מזה שום דבר חומרי או הישרדותי. השקר אצל אנשים כאלה משרת צרכים נפשיים נטו".

  למה אנחנו משקרים?
  "אנשים משקרים כאשר הם משיגים מהשקר רווח כלשהו או מונעים ענישה, כאשר האמת עשויה לגרום לכאב או לסכנה, וכאשר השקר משרת מטרה, כמו שימור החיים או שימור ה'עצמי'", אומר פרופ' שמואל טיאנו, מנהל בית החולים גהה.

  למה אנחנו אומרים אמת?
  "אמירת אמת היא המצב הטבעי שלנו, שבאמצעותו אנחנו מתארים, חשים וחווים את המציאות. אם אנחנו לא במצב שדוחק אותנו לפינה, האינסטינקט הראשוני שלנו יהיה לומר את האמת. "בנוסף, מגיל צעיר מאוד מחנכים אותנו לומר את האמת. בגילאי הילדָת אומרים לנו שצריך לומר את כל האמת ושאסור לשקר, וכשאנחנו מתבגרים אנחנו מעמתים את זה עם המציאות, ומתברר שלא כולם, כולל הורינו, אומרים כל הזמן את האמת, ואז זה יוצר איזשהו דיסוננס בין צו התורה שאסור לשקר לבין מה שלפעמים קורה במציאות.
  אנשים שנוטים לשקר ולא לומר אמת הם מי שהחלק המוסרי באישיות, זה שאוסר עלינו לשקר, חלש מאוד אצלם". אדם שנהג במהירות מופרזת, נעצר על ידי שוטר תנועה וטען שהוא נסע במהירות המותרת – יודע שהוא משקר. אדם שאיחר מסיבה כלשהי לעבודה וסיפר לבוס שהיה בדרך פקק גדול בגלל חפץ חשוד – יודע שהוא לא אומר אמת. גם הורים שרושמים פתק למורה, שמתרץ היעדרות של ילדם מבית הספר בשל מחלה, כשלמעשה הוא לא הצליח לקום בבוקר או ביקש להתחמק ממבחן, יודעים שהם מציגים מצג שווא. אבל מה קורה כאשר השקר הופך להיות המציאות שלנו, כאשר אדם משקר כל הזמן לסובבים אותו, וכאשר הוא עצמו לא מסוגל להבחין בין אמת לשקר?

  שקרים כהפרעת אישיות
  "לשקר יש שני מרכיבים", אומר פרופ' אליעזר ויצטום מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון. "אתה יוצר מצג שווא באמצעות הצגה לא שלמה של אינפורמציה או גם באמצעות מידע כוזב. שקר יכול לספק רווח, לספק צרכים נפשיים, וגם להיות סוג של 'עריכת' המציאות, כדי לא לפגוע באחרים או כדי להיראות טוב יותר בעיני עצמנו.

  "חוקר אמריקאי, פרופ' פול אקמן, הבחין בין שלושה טיפוסי שקרנים. השקרן הטבעי, שמשקר ללא מבוכה או בושה. אדם כזה הוא לא פסיכופת או חסר מצפון, אלא מי שהתרגל לצאת מתסבוכות בחייו באמצעות אי אמירת אמת. הוא גם לא משקר במטרה לפגוע באחרים. הטיפוס השני הוא השקרן הפסיכופת, שלא מביא בחשבון את תוצאות השקר ולא אכפת לו אם אחרים ייפגעו כתוצאה ממנו".
  "הטיפוס השלישי", אומר פרופ' ויצטום, "הוא השקרן הפתולוגי. הוא יוצר עיוות קיצוני של המציאות, מה שאנחנו מכנים 'פסאודולוגיה פנטסטיקה', שמבטא את צרכיו הנפשיים. השקר אצל האנשים האלה הוא תוצאה של דחף פנימי שלא משרת תועלת חיצונית. הם ישקרו גם כשלא מוכרחים לשקר. השקר מבטא אצל אנשים אלה צרכים גרנדיוזיים, מאפשר להם 'להגדיל' את עצמם ולברוא מציאות בדויה שמספקת להם רווח נפשי. חלקם מאמינים לשקרים שהם מספרים".
  דבריו, "שקרן פתולוגי הוא אדם בעל מבנה אישיות שאנחנו נוהגים להגדיר 'אישיות גבולית' – Personality Borderline ", אומר פרופ' שמואל טיאנו. "זה אדם שמאמין בדברים שתחילה הוא ידע שהם שקריים, אבל באיזשהו שלב הגבול שמעגן אותו במציאות היטשטש.
  "אדם כזה מממש את הרצונות והמאוויים שלו באמצעות שקרים. השקר משרת את הצורך הפנטזמטי שלו. הוא עשוי לספר שהיה אלוף משנה בצבא למרות שהשתחרר בדרגת רב"ט, ולתפור סיפור שהוא לא יכול לצאת ממנו. תחילה הוא הוא משחק איתו, אחר כך חי אותו ולבסוף הוא הופך להיות חלק ממנו".
  "כאמור, מדובר בהפרעת אישיות. אם אנחנו רוצים להתקדם מבחינה כלכלית וחברתית, למשל, יש לנו שתי אפשרויות: להתקדם לאט לאט ולהשיג את זה, או להבין ולהשלים עם כך שאנחנו לא יכולים אובייקטיבית להגיע לזה. אדם עם הפרעת אישיות שגורמת לו להיות שקרן פתולוגי יבחר במסלול שלישי: הוא יספר לאחרים עד כמה הוא מצליח. הוא אמנם גר כרגע בדירה צנועה בחיפה, אבל הוא בונה וילה ענקית בקיסריה. הוא יספר לחברים על הבריכה שהוא מקים בחצר, ירים טלפונים לבעלי מקצוע כדי לברר כמה עולה מוזאיקה איטלקית לריצוף הבריכה, ידון עם מכריו על סוגי שיש וכו'. זה כמו לחיות על סמים".

  שקרנים פתולוגיים מגיעים לטיפול פסיכולוגי?
  פרופ' טיאנו: "הם לעולם לא יגיעו לטיפול מיוזמתם, כי זה לא כואב להם. זה כואב לאחרים. האנשים האלה חיים בשלום עם השקרים שלהם. מישהו נפגע מזה? זו הבעיה שלו. כדי שיהיו רגשי אשמה צריך שיהיה מצפון. לשקרן הפתולוגי יש הפרעה במצפון. כשהמציאות באה ועוצרת אותו, הוא יעבור למקום עבודה אחר, לעיר אחרת, ויספר שם סיפור אחר".