• מרץ 19, 2018 בשעה 9:07 pm #1515
    שיינדי אייזנבך
    מנהל פורום ראשי

אני עושה מחקר בנושא שימוש באגוז הודי להרזייה.
    אבקש מבעלי ניסיון אישי בלבד להגיב:

• אגוז ההודי משמש ככולוגוג, מרבה הפרשת מיץ מרה על מנת להגביר את פירוק הכולסטרול בגוף.
    • הוא גם משלשל ומגביר את קצב חילוף החומרים בגוף.
    • בעקבות הנ"ל הוא גורם לירידה מתונה ועקבית בהיקפים ובמשקל. הירידה ניכרת ומשמעותית, גם ללא שום דיאטה נילווית.

1. למרות שהוא אמור לפרק שומנים בגוף, והוא אכן עושה זאת, חלק מהמטופלים מתלוננים על הופעת גושי שומן קטנים מתחת לעור במקומות שונים בגוף.לאחרים זה דווקא פוגע בתפקודי הכבד.

2. חלק מדווחים על שלושולים מוגברים ובלתי נסבלים, ולחלק זה לא משפיע בכלל על העניין.

3. האגוז אמור להוריד גם את רמת הסוכר בדם. מחפשת אנשים שצרכו ובדקו את רמת הסוכר לפני השימוש ותוך כדי.

4. חלק מהמטופלים דיווחו על כאבי שרירים בזרועות הידיים במהלך צריכת האגוז.

אשמח לקבל פידבק מצרכני האגוז ההודי לגבי הסעיפים הנ"ל. זה יכול לעזור להרבה משתמשים פוטנציאליים שמחפשים מידע מבוסס ולא רק שמועות.

תודה רבה,
    שיינדי

• דצמבר 24, 2018 בשעה 7:55 am #1562
    שיינדי אייזנבך
    מנהל פורום ראשי

תגובה שקיבלתי למייל האישי שלי:

משרד הבריאות מזהיר בפני צריכה של אגוז הודי
    בנימין ברגר א׳ באלול תשע״ח 12:29

לאור גל פרסומים בכלי התקשורת – לרבות בתקשורת החרדית – על אגוז הודי המשווק בישראל, מפרסם הבוקר משרד הבריאות כי מדובר במוצר המשווק ללא אישור, וגורם לתופעות לוואי חמורות. כל הפרטים
    משרד הבריאות מזהיר בפני צריכה של אגוז הודי המשווק לאחרונה בישראל. המשרד מזהיר כי אגוז הודי (Aleurites moluccanus) לא מאושר כצמח מאכל המותר בישראל, ולפיכך לא אושר לייבוא מסחרי ולשיווק.
    "האגוז ההודי מגיע לישראל באמצעות ייבוא אישי (המיועד לצריכה אישית) ונמכר לקהל הרחב בדיוור ישיר בניגוד לחוק", מבהירים במשרד.

עוד בהודעת המשרד לתקשורת: "לאחרונה התקבלו במשרד הבריאות מספר פניות לגבי בטיחות הצריכה של האגוז ההודי בישראל, לרבות דיווח על תופעות לוואי עקב צריכת המוצר. צריכתו של האגוז ההודי עלולה לגרום לשלשולים, לכאבי בטן, לנפיחות (גזים) ולכאבי שרירים".

כמו כן נמסר כי "בהמשך למידע שהתקבל, שירות המזון במחוז ת"א ביצע פעילות פיקוח ואכיפה. המוכרים זומנו לחקירה פלילית, מכירת הסחורה הופסקה והמוצרים נתפסו".

"משרד הבריאות חוזר ומזהיר את הציבור מפני רכישה וצריכה של צמחי מאכל, לרבות אגוז הודי, שאינם מותרים לשיווק בישראל הן אם מיובאים ביבוא אישי והן בייבוא מוסדר".

• ינואר 9, 2019 בשעה 7:11 am #1572
    שיינדי אייזנבך
    מנהל פורום ראשי

תגובות נוספות שקיבלתי למייל בתקופה האחרונה:

"אני משתמשת באגוז ההודי כבר יותר מחצי שנה. לאחרונה עשיתי בדיקות דם והכל יצא תקין. ירדתי כשש קילו ואני רוצה להוסיף ולרדת עוד".
    מיטל.

"אחותי לקחה את האגוז ההודי כארבעה חודשים. בבדיקות הדם שעשתה עלו השומנים בדם ואז הפסיקה את השימוש, למרות שירדה כמה קילו בתקופה הזאת".
    חגית.

"התחלתי לקחת אגוז הודי ולא יכולתי לעמוד בשלשולים המזעזעים שהיו לי. לא יכולתי לצאת מהבית. סורי, הפסקתי אחרי שבוע".
    חדוי.

• יולי 16, 2019 בשעה 2:29 pm #1625
    שיינדי אייזנבך
    מנהל פורום ראשי

היום, שנה וחצי לאחר שהתחלתי לחקור את השפעת האגוז הודי, אינני ממליצה על השימוש בו. ראיתי יותר מקרים של נזקים ותופעות לוואי קשות בשימוש, מאשר נשים שהכל היה חלק ותקין.
    יש לציין שרוב המשתמשים באגוז ההודי אכן ירדו במשקל בצורה מרשימה כמובטח, אך חלק גדול מהם חזרו למשקלם הקודם לאחר הפסקת השימוש באגוז.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.