אבחון כירודיאגנוסטי באמצעות כף היד

שיינדי אייזנבךפסיכוכירולוגיה3 Comments

זרת-ארוכה-למאמר-אבחון-כירודיאגנוסטי-בכף-היד

מהם הכישרונות הטבעיים שלך?

באילו תחומים תוכלי להצליח בקלות?

אנשים המצליחים בעבודתם, הם אלה שעובדים במקצוע המתאים להם ואוהבים את מה שהם עושים. אם תלמידים היו לומדים מקצועות המותאמים לכוחות הנפש שלהם, לא היינו רואים עובדים מתוסכלים ונשחקים בעבודתם.

כיצד אפשר לדעת מהם החוזקות שלנו, במה כדאי להתמקד ולאיזה כיוון לפנות?

בשנות ה-90 פיתח ד"ר ארנולד הולצמן שיטה ייחודית המאבחנת כישורי אופי, נטיות מקצועיות ותחביבים לפי סימני כף היד. במחקר שביצע על 15,000 נבדקים, גיבש ד"ר הולצמן כללי יסוד להם קרא " פסיכו כירולוגיה". בשיטה זו לוקחים בחשבון את צורת כף היד, הקווים, הגבעות, הצבע, גמישות ורכות היד. בשקלול נתונים אלו אנו בונים פרופיל מלא של האישיות הנבדקת. פרופיל הכולל קווי אופי, נטיות רגשיות ותכונות המנתבות את האדם למקצוע זה או אחר.

אין באבחון זה קשר לבדיקת העתיד, ראיית נסתרות או דברים על טבעיים. זהו אבחון רגשי ואישיותי השופך אור על  פוטנציאל ההתפתחות של המאובחן.

היתרון הבולט באבחון הפסיכו-כירולוגי הינו העובדה שהנבדק אינו צריך לייצג את עצמו, להיבחן ולהציג יכולות והישגים. לעיתים מביא האבחון לידיעת המאובחן תכונות שהוא לא ידע על קיומן. רק כשהוא מתחיל לפתח אותן הוא מגלה שאוצר התחבא 'מתחת לתנור' והוא כלל לא ידע!

האבחון הגיוני ומתבסס על כללים רציונאליים, לדוגמה:

כל אצבע קשורה לתפקודנו בתחום מסוים בחיינו האישיים, החברתיים והמקצועיים. מובן, שאצבעות ארוכות מהרגיל יצביעו על עודף בתכונות הללו, ואצבעות קצרות מהרגיל יצביעו על חוסר בתכונות המיוחסות.

בתמונה שלפנינו, אנו רואים זרת ארוכה מאד. נוכל להסיק מכך שהאדם מאמין בעצמו וביכולות שלו, בעל בטחון עצמי, מוכשר בספרות והבעה בע"פ ובכתב.

לפי נתון זה נמליץ לו להתפתח בתחום הכתיבה, הספרות והתקשורת.

3 Comments on “אבחון כירודיאגנוסטי באמצעות כף היד”

 1. רבקי ג.

  שיינדי!
  1. האם כשאדם מחזק את ביטחונו העצמי האצבע- הזרת תגדל או שזה מורה רק על "נתוני פתיחה"?
  2. האם את יכולה, בבקשה, לפרט איזה נושא משקף כל אצבע?

 2. RS

  שיינדי!
  1. האם כשאדם מחזק את ביטחונו העצמי הזרת גודלת או שניתן לראות רק את "נתוני הפתיחה" של האדם?
  2. האם נתן, בבקשה, לפרט על איזה תחום מורה כל אצבע?

 3. שיינדי אייזנבך

  הזרת של היד הלא דומיננטית איננה גודלת כשהאדם מחזק את ביטחונו העצמי. הזרת של היד הדומיננטית יכולה כן להראות על שינויים שהאדם עשה עם עצמו.
  לגבי תחומי הפיקוד של האצבעות, יבוא מאמר נפרד אי"ה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים